سفارش تبلیغ
صبا ویژن
وبلاگ شخصی محمدعلی مقامی
 • محمدعلی مقامی ( یکشنبه 85/12/6 :: ساعت 3:11 صبح)

 • به نام خدا

  فلکه ی چه کنم یا فلکه ی چه شود؟ 

   

  در شهر ما(فسا)میدانی وجود دارد که قبلا به فلکه ی چه کنم معروف بود.عکس ماهواره ای که در اینجا می بینید مدتها پیش از این میدان گرفته شده.در این عکس میدان مورد بحث با علامت (ضربدر) مشخص گردیده است.قبل از ایجاد این میدان،در محل آن ساختمان قدیمی یک کارخانه نساجی وجود داشت که عوام الناس به آن "نستاجی"می گفتند.

  بالاخره مسوولین آن ساختمان را خراب کردند تا از آن استفاده ی بهینه شود وپس از چندی میدانی را ایجاد نمودند که در عکس ماهواره ای می بینید.پس از مدتها باز تصمیم به ایجاد تغییراتی در میدان مذکور گرفتند.از آن زمان تا کنون بیشتر مردم بجای فلکه ی چه کنم ،به آن فلکه ی"چه شود"میگویند.

  برای ان که شما را با وضعیت فعلی میدان بیشتر آشنا کنم،شما را به یک تور دور میدان می برم.بهتر است کار خود را از نقطه جنوب شرقی میدان شروع کنیم که یک میدان کوچک قرار گرفته و خود این میدان دو ورودی دیگر دارد.

   

  به طرف نقطه شماره 2 می رویم که ما را به ضلع شرقی میدان میرساند.یعنی نقاط 3و 4

   

  در انتهای ضلع شرقی یک میدان قرار دارد(نقطه ی 5) که خود داری سه ورودی می باشد.

    

  از آنجا به طرف ضلع شمالی میرویم(6 و7)

  در انتهای ضلع شمالی ورودی خیابان فلسطین قرار دارد(نقطه ی 8).نقطه ی 9 ابتدای ضلع غربی و ورودی خیابانی است که به میدان مصلی می رود.

  جالب است بدانید که در نقطه ی 9 یک میدان کوچک است که چند روزی است آنرا بسته اند.وسایل نقلیه ای که از طرف مصلی می آمدند با استفاده از این میدان کوچک به خیابان فلسطین می رفتند یا به مسیر قبلی خود باز می گشتند.

  ضلع غربی از نقطه 9 تا 11 می باشد.البته در انتهای ضلع غربی ورودی دیگری وجود دارد که به طرف جنوب غرب میدان میرود و در عکس ماهواره ای قابل رویت است.از 11 به طرف 12 ظلع جنوبی میدان را نشان می دهد.

  و بالاخره به نقطه 13 میرسیم که انتهای ضلع جنوبی است و به نقطه ی 1 می پیوندد.

  در حال حاضر همه منتظرند ببینند عاقبت این میدان چه می شود.خصوصا رهگذرانی که مدت زیادی بویژه روز های بارانی برای عبور از این میدان رنجها کشیده اند.

  ای وای ی ی ی ی ی ی ی ی ی

  دیدید چه شد؟

  تعداد نقاط تور مسافرتی ما دور این میدان 13 بود.خدا کند نحوست عدد 13 دامنگیر این میدان نشود و عاقبت آن ختم به خیر گردد.

  آمین یا رب العالمین

   

  ای راستی منبع را ذکر نکردم اینهم منبع: کلیک فرمایید.


   


   

   

    • کلمات کلیدی :


 • لیست کل یادداشت های این وبلاگ
  یلدا به کام شما باد
  اطلاعیه
  عکس های فسای قدیم-
  حیوانات و مدرنیته
  توهم و تخیل
  توجه
  [عناوین آرشیوشده]