سفارش تبلیغ
صبا ویژن
وبلاگ شخصی محمدعلی مقامی
 • محمدعلی مقامی ( جمعه 86/1/24 :: ساعت 1:0 عصر)

 • به نام خدا

  سال جهانی بز

  به مناسبت تصویب دومین قطعنامه سردمداران غرب در شورای امنیت

  بر علیه ایران
  هر چند که پیش خودم سوگندهای شدید و غلیظ یاد نموده ام که وبلاگ من رنگ سیاسی به خودش نگیرد ومطالب آن عموما ظنز صرف یا طنز اجتماعی باشد

  و خلاصه وارد بازی بزرگان نشوم،ولی بعضی ها آدم را مجبور می کنند که کفارت یمین را به جان و دل پذیرا گشته ،وارد معقولات شده و چند کلامی در حیطه های کاملا تخصصی به زبان بیاورد.

  عکس فوق را خوب نگاه کنید.شاید خیال کنید می خواهم از گله داری صحبت کنم یا در مورد چرای حیوانات چیزی بگویم.نه،اینطور نیست.

  در زبان فارسی کلمه بز علاوه بر اینکه معنای خاص خودش را دارد وبه حیوانی اطلاق می شود که خداوند گوشت وشیرش را بر آدمیان ارزانی داشته و حلال فرموده است،تداعی کننده مفاهیم دیگری نیز هست.

  کسی که خودش قدرت تصمیم گیری خردمندانه را ندارد و جاهلانه از دیگران پیروی می کند به بز تشبیه می شود.

  کسی که شجاعت ابراز عقیده را ندارد و نمی تواند نظرات منطقی خود را ابراز کند،بزدل نامیده می شود.

  به شرایط نامناسبی که برای کسی حادث می گردد بزبیاری اطلاق می کنند.

  حال درست موضوع را بررسی کنیم می بینیم که همه مفاهیم جنبی که از کلمه بز در زبان فارسی وجود دارد در مورد شورای به اصطلاح امنیت سازمان ملل و اعضای  دائم و غیر دائم آن مصداق پیدا می کند. یک یا چند عضو خود را قیم همه جهان می دانند،تصمیم می گیرند،پیشنهاد می دهند و تعدادی هم بدون آنکه موضوع رامورد بررسی خردمندانه قرار دهند و یا اینکه به تعارضها و تضاد های موجود و سیاستهای یک بام و دو هوا اعتراضی کنند،با پیشنهاد داده شده موافقت می نمایند.

  بر اساس این دلایل روشن،مدیریت این وبلاگ شخصی(یعنی خود خود بنده)پیشنهاد می کند که سال جاری میلادی در چهار دیواری شورای امنیت به نام:                                               
                      

                                       سال جهانی بز

  نامگذاری شود.باز  از شما خوانندگان  عزیز تقا ضا می کنم به عکس فوق نگاه کنید.شما بخوبی می توانید گروه (5+2) را بر روی درخت و بقیه خضرات را زیر درخت ببینید. و بعد از آن دلهای خود را به محل اجلاس شورای امنیت روانه نما یید.آنوقت است که کاملا با پیشنهاد این مدیریت(یعنی خود خود من)موافقت و ابراز همدردی خواهید فرمود.

  البته و صد البته حساب مردم روشن بین وتحلیل گر جهان از این حضرات جدا می باشد وروز به روز به شمار افرادی که با قلدری وزورگوئی این قدرتها مخالفت می کنند افزوده می گردد.
  خوب حالا نمی خواد زیاد توی ژست سیاسی برید.اگه این مطلب ملال انگیز بود به بزرگواری خودتون ببخشید.پس از اینکه در قسمت نظرات نظر خودتون را دادید برید قسمتهای دیگه وبلاگ مثل تخم مرغها و فلکه ی چه کنم را بخونید که دلتون واشه.البته نظر دادن برا این قسمت یادتون نره.خدا عوضتون بده.

  و اما توصیه دیگر اینکه منابع را هم حتما ببینید.به دیدنش می یرزه

                                              
                                              منابع این نوشته

                                                                                         

                                  
                                
                                    

  و آخر کلام اینکه اگه میخواهید از به روز شدن وبلاگ من بطور خودکار با ایمیل مطلع بشید،در خبر نامه که در پایین سمت چپ وبلاگ قرار داره ثبت نام کنید.

                             تا بروز شدن بعدی خدا نگهدار.

                                                            

    • کلمات کلیدی :

 • محمدعلی مقامی ( جمعه 86/1/17 :: ساعت 4:0 عصر)

 • به نام خدا

  وا وبلاگا. به داد برسید.!

  دیروز چهار شنبه 15 فروردین سرم توی کار خودم بود که ناگهان یکی از گزارشگران به من (که مدیر این وبلاگ شخصی هستم  ) تلفن کرد و گفت:وا وبلاگا به داد برسید.همه مطالب و نوشنه های این وبلاگ شخصی به تاراج رفت.

  پرسیدم موضوع چیست؟گفتا شیر پا ک خورده ای تمام محتویات وبلاگ را به تاراج برده است.من که به کلی گیج و ویج شده بودم گفتم درست بگو ببینم چه اتفاق شومی افتاده است.گفت سریعا به قسمت تازه نوشته های پارسی بلاگ برو تا دریابی عظمت فاجعه را.

  فورا آنلاین شدم وبه تازه نوشته ها رفتم.خیلی زود فهمیدم که تمام پست های وبلاگ من یکی بعد از دیگری در آن قسمت همچون زمرد هایی درخشیدن گرفته اند.با خود گفتم نکند سیستم پارسی بلاگ قاط زد ه است.

  یا شاید به وبلاگ من به چشم  تافته جدا بافته نگریسته و تمام پست های مرا به معرض دید عموم گذاشته اند.درد سرتان ندهم،بسم الله گفتم و بر روی یکی از آنها کلیک نمودم.حالا شما خیا ل می کنید چه دیدم؟

  چشمتان و وبلاگتان روز بد نبیند.دیدم که همان طور که گزارشگر متعهد من گزارش داده بود دوست وبلاگ نویسی تمام پست های وبلاگ مرا به شرح زیر بدون ذکر منبع در یک  طرفه العین در وبلاگ خود کپی فرموده است.

  1.از تخم مرغ محلی تا وبلاگ نویسی

  2.فلکه چه کنم یا فلکه چه شود؟

  3.شکوفه های بهاری در زمستان

  4.مقدمه ای بر قرآن کریم( تیتربه زبان انگلیسی میباشد.)

  5.سنبنودوم چیست؟

  6.بیمارستان نظر کرده فسا افتتاح شده اما...

  7.بیست وپنج دعا از قرآن کریم همراه با ترجمه انگلیسی

  8.نوروز مبارک

  9.سفر یزد و عکسهای آن

  10.اختلاف 13 و 14 یک نمیشود

  از آنجایی که آدم  بد بینی نیستم گفتم شاید این  طفل معصوم به وبلاگ من علاقه خاصی داشته است.یا اینکه هیچ نظر بدی نداشته وفقط برای بالا بردن تعداد بازدید کنندگان دست به این مانور وبلاگی زده است.اما کار از کار گذشته بود.سنبنودوم که ستاد نظارت بر نظرات و دوستان وبلاگ من می باشد از موضوع با خبر شده بود وخارج از حیطه وظایف  سازمانی خود شروع به دخالت درامور نمود و مدیریت بحران را به دست گرفت و خدا می داند شاید تا کنون موضوع را به اطلاع مدیریت پارسی بلاگ نیز رسانده باشد.خدا رحم کند این دوست وبلاگ نویس را و حفظ نماید دیگر دوستان را از انجام کار های مشابه.

   

  منبع

    • کلمات کلیدی :

 • محمدعلی مقامی ( جمعه 86/1/17 :: ساعت 3:0 عصر)

 •  

 • کلمات کلیدی :

 • محمدعلی مقامی ( سه شنبه 86/1/14 :: ساعت 4:16 عصر)

 • به نام خدا

  اختلاف 13 و14 یک نمی شود!


  سلام
  انشاءالله که سیزده بدر خوش گذشته
  ولی

  شما را بخدا خودتان قضاوت کنید.

  عکسها را مقا یسه کنید .

  آیا اختلاف 13 و 14 فقط یک می شود؟

  عکس 1 الف میدان مصلی فسا  در روز 13

  عکس 1 ب میدان مصلی  در روز 14
  عکس2 الف خیابان امام خمینی نزدیک فلکه سینما در روز 13

  عکس 2 ب همان محل در روز 14   

  عکس 3 الف نمای فلکه راهنمایی در روز 13

  عکس 3 ب همان محل در روز 14   

   

  عکس 4 الف نمای چهار راه فرمانداری از طرف فلکه راهنمایی در روز 13

  عکس 4 ب همان محل در روز 14      

  خوب نظر شما چیه؟

                           هر چی باشه برا من محترمه

                                                             ممنون می شم اگه نظر بدید.

   

   

       • کلمات کلیدی :

 • محمدعلی مقامی ( چهارشنبه 86/1/8 :: ساعت 2:10 صبح)

 • به نام خدا
  سفر یزد و عکسهای آن

  بالاخره تصمیم گرفتیم چند روزی از تعطیلات عید نوروز را به یکی از نقاط کشورمان که دارای جاذبه های توریستی می
  باشد مسافرت نماییم.
  با توجه به وضعیت آب و هوایی و همچنین مسافت موجود بین فسا و جاهای مختلف سر انجام  به این نتیجه رسیدیم که برای اولین بار به شهر تاریخی یزد برویم.حدود ساعت 9 و30 دقیقه صبح روز سه شنبه 29 اسفندماه فسا را به قصد یزد ترک نمودیم.از طریق شیراز به سه راهی سورمق و از آنجا به سوی یزد راهی شدیم.حدود ساعت 7 و30 دقیقه شب به یزد رسیدیم.بلافاصله به ستاد اسکان آموزش و پرورش مراجعه کردیم.با وجود حجم بالای مراجعین،مسوولین ستاد با نظم خاصی به انجام وظیفه مشغول بودند و پس از مدت زمان قابل قبولی در مورد اسکان ما اقدام مقتضی را معمول داشتند.همین جا لازم است از زحمات و محبت و مهمان نوازی آنان تشکر کنم.همچنین باشگاه فرهنگیان و خانه معلم در امر پذیرایی از میهمانان فرهنگی و ارائه خدمات وتهیه غذا نقش بسزائی داشتند.

  در طول اقامت در یزد توانستیم از جاهای مختلفی دیدار کنیم که میتوان از جمله از مسجد جامع، مسجد روضه محمدیه،گلزار شهدا،میدان امیر چخماق،آتشکده زرتشتیان و باغ دولت آباد نام برد.


   

  روز چهارم فروردین آخرین روز حضور ما در یزد بود و حدود ساعت 12 ظهر با خاطراتی خوش شهر زیبای یزد را به قصد شیراز ترک نمودیم.

  از بین عکسهای متعددی که در طول اقامت خود در یزد گرفته بودم،83 عکس را برای وبلاگ انتخاب نمودم،ولی چون قرار دادن همه این عکسها در وبلاگ خالی از اشکال نبود تصمیم گرفتم آنها را در آلبوم یاهو قرار دهم تا دوستان و بازدید کنندگان عزیز بتوانند با کلیک بر روی لینک مربوطه عکسها را ببینند.

  در آلبوم یاهو عکسها در اندازه کوچکتر دیده می شوند.شما میتوانید با کلیک کردن بر روی آنها اندازه  طبیعی را داشته باشید و سپس در صورت تمایل آنها را در رایانه خود ذخیره نمایید.

  البته قول بدهید پس از رفتن به داخل آلبوم ،دوباره به همین صفحه برگردید ودر باره آنها نظر بدهید.

  راستی اگر دوست دارید شما را دعوت می کنم که در خبرنامه وبلاگ من مشترک شوید تا هنگام بروز شدن وبلاگ با یک ایمیل خودکار از موضوع مطلع گردید.
  ضمنا نظراتی که باز دید کنندگان محترم در مورد وبلاگ میدهند بطور خصوصی ثبت می شود و عمومی شدن آنها تابع مقررات سنبنودوم می باشد.بنا بر این اگر در مورد عمومی شدن نظرات دیر و زود و همچنین سوخت و سوزی پیش آمد اینجانب جوابگو نخواهم بود.

  ای داد و بیداد.................داشت ارائه لینک عکسهای سفر یزد به کلی یادم می رفت.

  دوستان و بازدید کنندگان عزیزی که مایل به دیدن تمام عکسها هستند اینجا را کلییک نمایند.

   

  تا بروز کردن بعدی خدا نگهدار

   

    • کلمات کلیدی :

 • محمدعلی مقامی ( چهارشنبه 86/1/1 :: ساعت 1:0 صبح)

 • به نام خدا
  ضمن عرض تبریک سال نو
  موفقیت وسر افرازی همه مسلمانان
  بویژه ایرانیان سلحشور 
  مخصوصا دوستان وبلاک نویس
  و بازدید کنندگان عزیز را
  از درگاه خداوند متعال درخواست
  می نمایم.
  لطفا ما را از دعای خیر ونظرات خود فراموش نفرمایید.
   
    • کلمات کلیدی :

 • <      1   2      

  لیست کل یادداشت های این وبلاگ
  اطلاعیه
  روز قدس گرامی باد
  عکس های فسای قدیم-
  حیوانات و مدرنیته
  توهم و تخیل
  توجه
  [عناوین آرشیوشده]