سفارش تبلیغ
صبا ویژن
وبلاگ شخصی محمدعلی مقامی
 • محمدعلی مقامی ( چهارشنبه 87/9/20 :: ساعت 3:22 عصر)

 • به نام خدا

  اوست پایدار

   

  ترجمه با کمی دخل و تصرف:با اجازه بزرگترها و کوچکترها،خودم

  با کمال تاسف و تاثر روز جمعه 8 آذر ماه از طریق صفحه خبر یاهو مطلع شدیم که خانم ادنا پارکر مسن ترین انسان زنده روی کره خاکی(صاحب عکس فوق) در سن 115 سالگی، عمرشان را به من و شما دادند و در شهر شلبی ویل در ایالت ایندیانا در ایالات متحده، به رحمت حق پیوستند.

  دکتر استیفن کلز(به ضم کاف)،دکترای کهولت شناسی(پیری شناسی) گفت که برادر زاده بزرگ خانم پارکر به وی اطلاع داده است که خانم مذکور در روز چهارشنبه،در یک خانه سالمندان در شهر شلبی ویل،دار فانی را وداع گفته است.

  آقای رابرت یانگ مشاور ارشد کهولت شناسی در موسسه رکورد جهانی گینس،گفت که این خانم در هنگام فوت 115 سال و 220 روز از عمر شریفشان می گذشت.

  خانم پارکر در تاریخ 20 آوریل سال 1893 در مورگان کانتی واقع در ایندیانای مرکزی چشم به جهان گشود.او در سال 2007،پس از فوت فردی ژاپنی به نام یون مینا گاوا که 4 ماه از او مسن تر بود،از طرف موسسه رکورد جهانی گینس،به عنوان مسن ترین انسان زنده روی کره زمین شناخته شده بود.

  دکتر کلز لیستی از پیرترین افراد جهان را در اختیار دارد.وی گفت خانم پارکر چهاردهمین فرد بالای صد ساله تایید شده می باشد.بر اساس اعلام گروه تحقیق کهولت شناسی، خانم ماریا د جیسس اهل پرتغال،متولد 10 سپتامبر 1893اکنون مسن ترین فرد زنده روی   کره زمین است.

  خانم پارکر از سال 1939 که شوهرش،ایرل پارکر، به علت سکته قلبی درگذشت،تا سن صد سالگی تنها در خانه روستائیشان زندگی می کرد.پس از آن ابتدا به منزل یکی از پسرانش و سپس به خانه سالمندان شهر شلبی ویل انتقال یافت.

  بدینوسیله وظیفه خود می دانیم مراتب همدردی خود را خدمت همه بازماندگان کهنسال،میانسال،جوان،نوجوان و خردسال این بانوی درگذشته اعلام نماییم.والسلام 

  پی نوشت 1:علت تاخیر در اعلام خبر توسط مقامی نیوز دو چیز است.اولا ما با ترافیک سنگین مطلب مواجه هستیم .دوما اگر خبر مربوطه از طرف خبرگزاریهای اجانب باشد،باید کلی بررسی،مصلحت اندیشی و حتی برای درج بعضی از آنها شیر و خط نماییم.در نتیجه مقامی نیوز معمولا از دیگر خبرگزاریها عقب می باشد.البته اگر خبر در باره مدیریت این رسانه(یعنی خود بنده) و دید و بازدید های وبلاگی و دیگر شیرینکاریهای وی باشد،پی در پی و متواتر درج خواهد شد و از این نظر باکی نیست.

  پی نوشت 2:از آنجا که مدیریت این وبلاگ عادت دارد به همه جا سر بکشد(سرکشی کند)،با خواندن خبر فوت خانم پارکر تصمیم گرفتیم به سرچ(جستجوی)گوگل تشریف فرما شویم تا بلکه بتوانیم تصویری از جانشین خانم پارکر یعنی خانم ماریا د جیسس برای بازدید کنندگان خود بیابیم،که خوشبختانه به این امر موفق شدیم.بر حسب معمول لازم می دانیم مراتب تبریکات صمیمانه خود را خدمت این بانو به مناسبت کسب مقام مسن ترین انسان زنده روی کره زمین تقدیم داریم و برایشان دو سده(دو صده)عمر از درگاه احدیت آرزو نماییم.عکس را ببینید: 

  پی نوشت3:نتیجه اخلاقی.(این قسمت فقط خطاب به بدکاران ، ستم پیشگان، مال مردم خورها،اختلاس گران،محتکران،دین به دنیا فروشان و اربابان مکتب زد و بند می باشد .)

                                   آخر الامر گل کوزه گران خواهی شد.

                                            کل من علیها فان

                                 و یبقی وجه ربک ذوالجلال و الاکرام

                                                 والسلام

  تا مطلب بعد خدا نگهدار..

                                        پست الکترونیکی:

  mamaghami@gmail.com
  mamaghami@yahoo.com  

                                                       • کلمات کلیدی : Edna Parker، Shelbyville، gerontologist


 • لیست کل یادداشت های این وبلاگ
  یلدا به کام شما باد
  اطلاعیه
  عکس های فسای قدیم-
  حیوانات و مدرنیته
  توهم و تخیل
  توجه
  [عناوین آرشیوشده]