سفارش تبلیغ
صبا ویژن
وبلاگ شخصی محمدعلی مقامی
 • محمدعلی مقامی ( جمعه 87/7/26 :: ساعت 3:36 عصر)

 • به نام خدا

  آخرین بازمانده تایتانیک یادگارهای آن واقعه را به حراج می گذارد تا هزینه مرکز نگهداری خود را تامین نماید.

                         
        

  منبع : یاهو نیوز 26/7/1387

  http://news.yahoo.com/s/ap/20081016/ap_on_re_eu/eu_britain_titanic_survivor

  ترجمه(با دخل و تصرف و کوتاه سازی):با اجازه بزرگترها و کوچکترها:خودم

                                                            

   عکس فوق خانم میلوینا دین،آخرین بازمانده کشتی تایتانیک را نشان می دهد.این عکس ده سال پیش و در سن 86 سالگی از او گرفته شده است.وی از دو سال پیش پس از این که دچار شکستگی از ناحیه باسن گردید، در مرکز نگهداری(وود لندز ریج) در شهر سوثامپتون(بندر مبدا تایتانیک) در جنوب انگلیس بسر می برد.

  در آوریل سال 1912 زمانی که وی از کشتی در حال غرق شدن تایتانیک در آبهای سرد  اقیانوس اطلس نجات داده شد،او فقط دو ماه داشت.وی همراه با مادر و برادر 2 ساله اش جزو 706 نفر نجات یافته گان آن کشتی بودند که عمدتا زنان و کودکان را شامل می شدند.پدرش،برترام دین،جزو بیش از 1500 نفری بود که در آن واقعه جان باختند.

  قبل از آن که آنها را از نیویورک به وطن خود انگلیس بفرستند،به آنها یک چمدان حصیری حاوی لباسهای اهدایی مردم نیویورک داده شد.اکنون این خانم قصد دارد آن چمدان و دیگر یادگارهای تایتانیک را به حراج بگذارد تا هزینه مرکز نگهداری خود را تامین کند.انتظار می رود این اشیاء به چیزی حدود 5200 دلار به فروش برسد.در بین این اشیاء نشان هایی از تایتانیک و نامه هایی است که طی آن مادرش هفته ای یک پوند و هفت شیلینگ و شش پنی بابت غرامت حادثه تایتانیک دریافت می کرده است.

  گر چه انگلستان دارای خدمات رایگان مراقبتهای بهداشتی است،اما مراکز خصوصی،خدمات جامع تری را ارائه می دهند.

  خانم میلوینا دین،تا سن 8 سالگی نمی دانست که از بازماندگان کشتی تایتانیک است،اما در آن زمان،هنگامی که مادرش قصد ازدواج مجدد داشت،ماجرای کشتی و مرگ پدر را به او گفت.

  خانم دین هیچ خاطره ای از کشتی تایتانیک ندارد و دوست هم ندارد که داشته باشد.او گفته است که فیلم سال 1958 در باره کشتی تایتانیک به نام(شب به یاد ماندنی) را همراه با دیگر بازماندگان کشتی دیده است، ولی آن فیلم  آن چنان ناراحت کننده بوده است که تصمیم گرفت هیچ فیلم دیگری را در باره این بلیه تماشا نکند،که فیلم موفق و پر جاذبه تایتانیک با بازیگری" لئوناردو دی کاپریو" و "کیت وینسلت" هم در زمره آنان است.

  در دهه 1980 این خانم در بعضی فعالیت های مرتبط با کشتی تایتانیک شرکت نمود.

  تا مطلب بعد خدا نگهدار..

                                        پست الکترونیکی:

  mamaghami@gmail.com
  mamaghami@yahoo.com   


   

    • کلمات کلیدی :


 • لیست کل یادداشت های این وبلاگ
  یلدا به کام شما باد
  اطلاعیه
  عکس های فسای قدیم-
  حیوانات و مدرنیته
  توهم و تخیل
  توجه
  [عناوین آرشیوشده]