سفارش تبلیغ
اخبار جدید
اخبار جدید
وبلاگ شخصی محمدعلی مقامی
 • محمدعلی مقامی ( جمعه 86/1/24 :: ساعت 1:0 عصر)

 • به نام خدا

  سال جهانی بز

  به مناسبت تصویب دومین قطعنامه سردمداران غرب در شورای امنیت

  بر علیه ایران
  هر چند که پیش خودم سوگندهای شدید و غلیظ یاد نموده ام که وبلاگ من رنگ سیاسی به خودش نگیرد ومطالب آن عموما ظنز صرف یا طنز اجتماعی باشد

  و خلاصه وارد بازی بزرگان نشوم،ولی بعضی ها آدم را مجبور می کنند که کفارت یمین را به جان و دل پذیرا گشته ،وارد معقولات شده و چند کلامی در حیطه های کاملا تخصصی به زبان بیاورد.

  عکس فوق را خوب نگاه کنید.شاید خیال کنید می خواهم از گله داری صحبت کنم یا در مورد چرای حیوانات چیزی بگویم.نه،اینطور نیست.

  در زبان فارسی کلمه بز علاوه بر اینکه معنای خاص خودش را دارد وبه حیوانی اطلاق می شود که خداوند گوشت وشیرش را بر آدمیان ارزانی داشته و حلال فرموده است،تداعی کننده مفاهیم دیگری نیز هست.

  کسی که خودش قدرت تصمیم گیری خردمندانه را ندارد و جاهلانه از دیگران پیروی می کند به بز تشبیه می شود.

  کسی که شجاعت ابراز عقیده را ندارد و نمی تواند نظرات منطقی خود را ابراز کند،بزدل نامیده می شود.

  به شرایط نامناسبی که برای کسی حادث می گردد بزبیاری اطلاق می کنند.

  حال درست موضوع را بررسی کنیم می بینیم که همه مفاهیم جنبی که از کلمه بز در زبان فارسی وجود دارد در مورد شورای به اصطلاح امنیت سازمان ملل و اعضای  دائم و غیر دائم آن مصداق پیدا می کند. یک یا چند عضو خود را قیم همه جهان می دانند،تصمیم می گیرند،پیشنهاد می دهند و تعدادی هم بدون آنکه موضوع رامورد بررسی خردمندانه قرار دهند و یا اینکه به تعارضها و تضاد های موجود و سیاستهای یک بام و دو هوا اعتراضی کنند،با پیشنهاد داده شده موافقت می نمایند.

  بر اساس این دلایل روشن،مدیریت این وبلاگ شخصی(یعنی خود خود بنده)پیشنهاد می کند که سال جاری میلادی در چهار دیواری شورای امنیت به نام:                                               
                      

                                       سال جهانی بز

  نامگذاری شود.باز  از شما خوانندگان  عزیز تقا ضا می کنم به عکس فوق نگاه کنید.شما بخوبی می توانید گروه (5+2) را بر روی درخت و بقیه خضرات را زیر درخت ببینید. و بعد از آن دلهای خود را به محل اجلاس شورای امنیت روانه نما یید.آنوقت است که کاملا با پیشنهاد این مدیریت(یعنی خود خود من)موافقت و ابراز همدردی خواهید فرمود.

  البته و صد البته حساب مردم روشن بین وتحلیل گر جهان از این حضرات جدا می باشد وروز به روز به شمار افرادی که با قلدری وزورگوئی این قدرتها مخالفت می کنند افزوده می گردد.
  خوب حالا نمی خواد زیاد توی ژست سیاسی برید.اگه این مطلب ملال انگیز بود به بزرگواری خودتون ببخشید.پس از اینکه در قسمت نظرات نظر خودتون را دادید برید قسمتهای دیگه وبلاگ مثل تخم مرغها و فلکه ی چه کنم را بخونید که دلتون واشه.البته نظر دادن برا این قسمت یادتون نره.خدا عوضتون بده.

  و اما توصیه دیگر اینکه منابع را هم حتما ببینید.به دیدنش می یرزه

                                              
                                              منابع این نوشته

                                                                                         

                                  
                                
                                    

  و آخر کلام اینکه اگه میخواهید از به روز شدن وبلاگ من بطور خودکار با ایمیل مطلع بشید،در خبر نامه که در پایین سمت چپ وبلاگ قرار داره ثبت نام کنید.

                             تا بروز شدن بعدی خدا نگهدار.

                                                            

    • کلمات کلیدی :


 • لیست کل یادداشت های این وبلاگ
  اطلاعیه
  روز قدس گرامی باد
  عکس های فسای قدیم-
  حیوانات و مدرنیته
  توهم و تخیل
  توجه
  [عناوین آرشیوشده]